چرا دوربین های میرورلس فول فریم کانن تصویر شارپ تری دارند ؟
نمایندگی دوربین کانن
در اولین تصاویر به دست آمده با استفاده از دوربین های میرورلس و فول فریم کانن ؛ شارپ تر بودن تصاویر به دست آمده با این دوربین ها ؛ به نحو قابل ملاحظه ای مورد توجه واقع شده است .اما دلیل این شارپ تر بودن تصاویر در چیست و چگونه می توان آنرا توجیه نمود ؟

1 – سنسور فول فریم
در درون بدنه دوربین های کانن EOS R و EOS RP از سنسور های فول فریم استفاده شده است .استفاده از یک سنسور فول فریم موجب افزایش ابعاد تصویر نهایی ؛ افزایش رزولوشن تصویرو کاهش قابل ملاحظه نویز تصویر در شرایط عکاسی در محیط های کم نور می شود .بنابراین با توجه به بزرگتر بودن اندازه ابعاد سنسور  و افزایش اطلاعاتی که دوربین از محیط به دست می آورد ؛تصاویر شارپ تر را حتی در محیط های کم نور به آسانی می توان به دست آورد .در تصاویر به دست آمده با این دوربین ها ؛ تنالیته رنگ ها بسیار نرم و روان بوده
و جزئیات بسیار زیادی را در سایه ها و هایلایت ها مشاهده نمود.

2 – کنترل و سطح پوشش بهتر سیستم اتوفوکوس دوربین
سیستم اتوفوکوس دوربین های میرورلس و فول فریم کانن از نوع Dual Pixel CMOS می باشد  . در این سیستم از تمام پیکسل های موجود بر روی سطح سنسور برای تشخیص و شناسایی نقطه فوکوس استفاده می شود .بنابراین با استفاده از این سیستم ؛ سطح پوشش اتوفوکوس ؛در این دوربین ها به نحو قابل ملاحظه ای بزرگتر از هر دوربین دیگر خواهد بود .
با تغییر هر یک از مود های اتوفوکوس دوربین ؛ سطح ناحیه تحت فوکوس افزایش یا کاهش می یابد و از این طریق دقت اتوفوکوس را به صورت نقطه ای یا ناحیه ای می توان تغییر داد .حالت های تعقیب و تشخیص چهره ( Face Detect + Tracking, ) ؛ اتوفوکوس تشخیص چشم ( Eye Detect AF ) از جمله ویژگی هایی هستند که دقت اتوفوکوس دوربین را تا حد زیادی افزایش می دهند و موجب به دست آوردن تصاویری با حالت شارپ بسیار بالاتر می شوند.
 
3 – ویزور الکترونیکی قدرتمند
یکی از مزیت های بسیار مطلوب دوربین های میرورلس فول فریم کانن در ویزور الکترونیکی بسیار پرقدرتی است که در این دوربین ها به وجود آمده است . قابلیت بزرگنمایی تصویر در درون ویزور به میزان 5x یا 10x یکی از امکاناتی است که انتخاب دقیق نقطه فوکوس را امکان پذیر می نماید.به دست آوردن شارپ ترین حالت در نقطه فوکوس بر روی مهمترین بخش های سوژه مورد عکاسی با استفاده از دوربین های میرورلس فول فریم کانن به آسانی فراهم می آید .حتی به دست آوردن یک ناحیه فوکوس کاملا شارپ در شرایط استفاده از فوکوس دستی نیز با قابلیت Manual Focus Peaking قابل دستیابی می باشد.

4 – لنز های RF و بهینه ساز دیجیتالی لنز
لنز های کانن Canon RF ؛ به طور خاص برای استفاده به همراه دوربین های میرورلس فول فریم کانن طراحی شده اند . این لنز ها به یکتکنولوژی کاملا جدید مجهز هستند .این فناوری جدید ( بهینه ساز دیجیتالی لنز ) یا DLO نام دارد . با استفاده از این فناوری ؛پردازش قوی تر و دقیق تری بر روی فایل های JPEG توسط دوربین انجام می شود و از این طریق جزییات بسیار بیشتری از درون تصویر بیرون کشیده می شود .در DLO از پارامتر های ویژه ای برای تقویت جزئیات استفاده می شود و عواملی همچون حالت واقعی دیافراگم , و فاصله فوکوس مورد محاسبه قرار داده می شوند .تمامی لنز های Canon RF دارای این ساختار در درون خود هستند ؛و با روشن شدن دوربین ؛ لنز قادر به دستیابی به این اطلاعات می باشد .