8 نکته حرفه ای در عکاسی از مراسم و مهمانی

نمایندگی کانن – عکاسی از مراسم و مهمانی موقعیتی است که در آن برخورد های زیادی با انسان های حاضر در آن مراسم را به وجود می آورد . در عین حال که دستیابی به تصاویر مطلوب و با کیفیت از این مراسم اهمیت بسیار زیادی دارد اما انتقال دادن فضا و جو مراسم در عکس ها نیز اهمیت ویژه ای خواهد داشت .در این مطلب برخی از نکاتی را مورد اشاره قرار می دهیم که به شما کمک می کنند تا تصاویر حرفه ای را در مهمانی ها و  مراسم ها به ثبت برسانید .

1 – لبخند واقعی
برای برقراری ارتباط با افراد حاضر در یک مهمانی ، ابتدا لازم است تا چهره مطلوبی را از خود به نمایش بگذارید .برای پیشنهاد عکاسی به هر یک از افراد حاضر در مهمانی ؛ ابتدا یک لبخند بر لب داشته باشید .البته لازم است که یک لبخند واقعی و غیر تصنعی داشته باشید تا افراد به سمت شما جذب شوند .

2 – ارتباط با چشم برقرار کنید
زمانی که با افراد حاضر در جمع ارتباط برقرار نمودید ؛ این ارتباط را باید حفظ کنید .اجازه ندهید تا دوربین به یک مانع میان شما و افراد حاضر در جمع مبدل شود .نگاه کردن به چشم افراد ؛ موجب برقراری یک ارتباط صمیمانه تر خواهد شد .

3 – همه چیز را آماده کنید
بعد از برقراری ارتباط ؛ نوبت به ثبت عکس می رسد . فرصت را غنیمت شمرید و از کمترین زمان ها برای تنظیم نورسنجی ؛ فوکوس و سایر موارد ؛ استفاده کنید .با این شیوه , به محض آماده شدن سوژه ؛ شما نیز آماده گرفتن یک عکس خواهید بود .

4 – خستگی دشمن شماست
در طول زمان عکسبرداری از یک مراسم ؛ انرژی خود را تقسیم بندی کنید .از انجام کارهای بیهوده که ارتباطی با شما ندارند خودداری کنید.همچنین به اندازه ای سریع کار کنید که سوژه های شما نیز احساس خستگی و کسالت نداشته باشند .خسته شدن سوژه حالت اصلی موجود در چهره او را از بین می برد و در نهایت او را به عدم همکاری با شما وادار می کند .
 
5 – تلفن های هوشمند به نفع شما کار می کنند .
در بیشتر مهمانی ها و مراسم ها وضعیت نوردهی و نورپردازی به گونه ای است که عکاسی با تلفن همراه ؛ نتیجه دلچسبی به همراه نخواهد داشت .
بنابرین آماده باشید زیرا با ارایه تصاویر با کیفیت و با نور مناسب ؛ موقعیت برای درخشش شما فراهم خواهد شد .
 
6 – از هر سوژه شات های های متوالی عکس بگیرید .
به طور معمول در یک مهمانی فرصت زیادی برای عکاسی از یک سوژه وجود ندارد . بنابراین آماده باشید تا به محض فرا رسیدن سوژه چندین شات متوالی از او عکس بگیرید .این کار برای به دست آوردن بهترین حالت از چهره سوژه اهمیت بسیار زیادی دارد .بسته بودن چشم ها ؛ یا وجود یک حالت ناخوشایند در چهره سوژه ؛موجب از دست رفتن موقعیت برای شما خواهد شد .

7 – اشیا اضافه را از کادر خارج کنید
در زمان تنظیم کادر و ترکیب عکس ؛ مراقب باشید تا اجسام و اشیا نامربوط در درون کادر شما وجود نداشته باشند .همه عوامل حواس پرت کن و غیر مرتبط با سوژه را از درون کادر تصویر خارج نمایید .

8 – چهره مهمترین بخش سوژه است
همیشه به خاطر داشته باشید که در این موقعیت چهره ؛ مهمترین بخش یک سوژه را تشکیل می دهد و از این روی ؛ نقطه کانونی عکس خود را در چهره سوژه قرار دهید .