​چند ایده برای عکاسی در تابستان

 فصل تابستان یکی از بهترین زمان ها برای عکاسی در فضای باز می باشد و عکاسان حرفه ای بهترین استفاده را از این زمان به دست می آورند تا آثار هنری جدید خود را خلق کنند.اگر در پی آن هستید تا مهارت های عکاسی خود را ارتقا دهید ؛اکنون بهترین زمان برای رسیدن به این هدف است و در این مطلب ایده هایی را برای استفاده و عکاسی کردن در تابستان به شما ارایه می دهیم .

1 – استفاده از فیلتر پلاریزه

برای هر عکاس حرفه ای ؛ یک فیلتر پلاریزه بخشی جدایی ناپذیر از تجهیزات حرفه ای به شمار می آید .این فیلتر می تواند موجب تقویت و غنی شدن رنگ ها در عکس شود و از این طریق عمق بیشتری را در عکس به وجود می آورد .با استفاده از یک فیلتر پلاریزه ؛ ابر ها به شکل مجزا از آسمان و به صورت برجسته در عکس دیده شده و جزئیات بهتری را در عکس نمایان می سازد .

2 – استفاده از فیلتر GND

فیلتر های GND ابزار هایی مخصوص برای استفاده در تابستان هستند .در جایی که نورسنجی از پهنه آسمان در مقایسه با سایر بخش های صحنه دارای وضعیت متفاوتی است ؛ یک فیلتر GND در این زمینه به شما کمک می کند تا اثر متفاوتی را به دست بیاورید .در عکاسی به هنگام غروب آفتاب و یا در زمان که یک آسمان بسیار روشن و پیش زمینه تاریکتر برای عکاسی داریم ؛ این فیلتر به کار خواهد آمد .

3 – عکاسی در ساعت های طلایی

به زمانهای کوتاه بعد از طلوع آفتاب و یا لحظاتی قبل از غروب آفتاب ؛ ساعت های طلایی گفته می شود .و اغلب عکاسان حرفه ای این زمان ها را بهترین ساعت برای عکاسی به شمار می آورند .در طول ساعت های طلایی ؛ تابش نور آفتاب بسیار نرم بوده و تنالیته رنگ طلایی در درون عکس به وجود می آورد .نوع نور موجود در این ساعت ها ؛ حالتی دراماتیک در عکس های پرتره و یا منظره به وجود آورده و جذابیت زیادی را به عکسها می بخشند .
 
4 – استفاده از لنز های جدید

تابستان بهترین زمان برای امتحان کردن لوازم و ابزار های جدید است .در روز های گرم و طولانی تابستان ؛ استفاده از لنز های پرایم و لنز های واید انگل در عکاسی خیابانی و عکاسی منظره را امتحان کنید .

5 – استفاده از رنگ ها

برای عکاسی در فصل تابستان ؛ رنگ ها جوهره و عنصر اساسی عکس ها هستند و تنوع رنگ های موجود در محیط بخش اصلی ترکیب بندی یک عکس را تشکیل می دهد . در این زمان ؛ محیط های دارای تنوع رنگی گسترده را برای عکاسی انتخاب کنید .

6 – استفاده از انتشار قطرات

رنگ ها را با انتشار و پراکنده شده قطرات آب ترکیب کنید. این ممکن است یک تکنیک سخت برای عکاسی باشد اما در صورتی که در آن به مهارت دست پیدا کنید ؛ جذابیت های زیادی را به دست خواهید آورد .

7 – عکاسی از سوژه های ثابت

عکاسی از سوژه های ثابت در فضای باز ؛ یکی از بهترین ایده ها برای عکس گرفتن در تابستان است .خودتان صحنه ای را به وجود بیاورید و سوژه را به سلیقه خود مرتب کنید و عکس بگیرید .

8 – پرتره

اگر به عکاسی پرتره علاقمند هستید ؛ تابستان بهترین فصل برای بروز و ظهور خلاقیتها می باشد .سوژه را در محیط و فضای باز قرار دهید و با کمک ترکیب نور طبیعی و نورهای مصنوعی ؛ صحنه های تازه ای را خلق کنید .

9 – عکاسی از حیات وحش

در هر محیط طبیعی ؛ مجموعه ای از جانداران وجود خواهند داشت و عکاسی از آنها عمق و بعد جدیدی را در سبک عکاسی شما به وجود خواهد آورد .

10- نوردهی طولانی

عکاسی با تکنیک نور دهی طولانی یکی از معروفترین تکنیک های عکاسی به کار می آید .سرعت شاتر دوربین را پایین بیاورید و حالت های نرم و مخملی را بر روی سوژه های دارای حرکت به وجود آورید .