نقد و بررسی دوربین کانن Canon EOS 800D

نقد و بررسی دوربین کانن Canon EOS 800D

دوربین کانن Canon EOS 800D را یکی از محبوبترین و پر فروش ترین دوربین های کانن در رده APS-C DSLR باید محسوب نمود و این یکی از آخرین دوربین هایی است که برای آن از سنسور 24 مگاپیکسلی به همراه سیستم اتوفوکوس معروف Dual Pixel AF استفاده می شود.

بسیاری از قسمت های مرکزی دوربین کانن Canon EOS 800D از طراحی مشابه با مدل پیشرفته تر EOS 77D برخوردار هستند اما در هر صورت تفاوت هایی در برخی از قسمت ها وجود خواهند داشت .

نمایندگی دوربین کانن

ویژگی های اصلی دوربین کانن Canon EOS 800D عبارتند از :

سنسور 24MP APS-C به همراه طراحی Dual Pixel

سیستم اتوفوکوس 45 نقطه ای تمام کراس

وای فای ؛ بلوتوث و NFC

فیلمبرداری 1080/60p

صفحه ال سی دی لمسی بازشونده و کاملا چرخان

بنا بر اعلام کمپانی کانن ؛ این دوربین برای علاقمندان به ورود به دنیای عکاسی حرفه ای ؛ عکاسی از مراسم و عکاسی در محیط های خانوادگی طراحی شده است .

نمایندگی دوربین کانن

رقبا

دوربین های کانن در سری REBEL از جمله پر فروش ترین دوربین های DSLR در سراسر جهان هستند اما در هر صورت رقبایی نیز برای آنها وجود دارند. از جمله مهمترین رقبای این دوربین به نیکون D5600 باید اشاره نموده که آن هم با استفاده از یک سنسور 24 مگاپیکسلی رزولوشن مشابه با کانن 800D را ارایه می دهد  .

در میان محصولات سونی ؛ دو دوربین میرورلس a5100 و a6000 به عنوان رقیبان این محصول شناخته می شوند . دوربین های فوجی فیلم X-T20 و Panasonic G85/G80 نیز در رده  رقابت با Canon EOS 800D قرار می گیرند .

نمایندگی دوربین کانن

عکاسی از مراسم و محیط های خانوادگی

یکی از اصلی ترین نیاز ها برای عکاسی در محیط  های خانوادگی ؛ وجود مود های خودکار مختلف در تطابق با صحنه هاو سوژه های موجود در محیط  می باشد. دوربین های سری REBEL از کمپانی کانن در این زمینه عملکرد بسیار مطلوبی را ارایه داده اند و با برخورداری از انواع مختلفی از مود های خودکار ؛ کنترل فوکوس و نوردهی و وایت بالانس را به خوبی در دست گرفته و موجب می شوند تا عکاس تنها به ثبت زیباترین صحنه های موجود در محیط خود فکر کند.

نمایندگی دوربین کانن

دوربین کانن Canon EOS 800D ، فایل های JPEG با کیفیت نسبتا مطلوبی را به وجود می آورد و کیفیت فایل های به دست آمده با آن ؛ با هر یک از سایر دوربین های رقیب نیز قابل مقایسه می باشند . حتی در زمان های عکاسی در محیط های کم نور و محیط های داخلی ؛ فایل های JPEG به دست آمده با این دوربین عملکرد نسبتا مطلوبی را ارایه داده و از جزئیات کاملی برخوردار می باشند. 

نمایندگی دوربین کانن

یکی از بهترین نقاط قوت در رابطه با این دوربین در آن است که در زمان عکاسی با ویزور و یا در حالت عکاسی نمای زنده با استفاده از صفحه ال سی دی دوربین ؛ تفاوت چندانی میان کیفیت و عملکرد های دوربین مشاهده نمی شود.

به طور کلی از گذشته تا کنون یکی از بزرگترین نقاط ضعف دوربین های DSLR در آن بوده است که عکاسی با ویزور و عکاسی در حالت نمای زنده ؛ تفاوت های محسوسی را نمایش می داده اند اما در هر صورت در دوربین کانن Canon EOS 800D این مشکلات برطرف شده اند و میان هر یک از این دو حالت تفاوت چندانی دیده نمی شوند .

نمایندگی دوربین کانن

یکی از عمده ترین مزیت های دوربین کانن Canon EOS 800D در آن است که سیستم اتوفوکوس این دوربین قادر به انجام تعقیب سوژه در تمام کادر تصویر در طول زمان استفاده از حالت نمای زنده می باشد . برای عکاسان مبتدی ؛ این یک ویژگی کاملا تاثیرگذار است و به آنها اجازه می دهد تا بدون آگاهی از پیچیدگی های سیستم اتوفوکوس دوربین ؛ به راحتی تصاویر شارپ و با جزئیات را به دست بیاورند .

قدرت تعقیب سوژه در طول زمان فیلمبرداری نیز بسیار مفید واقع می شود. اگر چه این دوربین تنها تا کیفیت 1080 در طول زمان فیلمبرداری را ارایه می دهد اما در هر صورت طراحی Dual Pixel برای اتوفوکوس آن بدین معنا خواهد بود که سوژه های مورد فیلمبرداری در هر شرایط تحت تعقیب سیستم فوکوس دوربین قرار داشته و احتمال از فوکوس خارج شدن آنها بسیار پایین می باشد .

نمایندگی دوربین کانن

تنها نگرانی موجود برای عکاسان مبتدی در این است که عملکرد های دوربین در زمان عکاسی با ویزور و عکاسی با استفاده از حالت نمای زنده ؛ مقداری متفاوت می باشند . و در هر یک از این شرایط ؛ دوربین رفتار های متفاوتی را از خود نشان می دهد. برای تسلط بر هر دو این حالت ها ؛ لازم است تا عکاسان مبتدی به مقداری آموزش برای کار با دوربین نیاز داشته باشند  و در صورت تمایل مسائل موجود در عکاسی را کمی جدی تر دنبال نمایند.

نمایندگی دوربین کانن

دانشجویان و عکاسان در حال پیشرفت

یکی دیگر از گروه های کاربری که کانن تمایل دارد تا خدماتی را برای آنها ارایه نماید ؛ آن دسته از عکاسان مبتدی هستند که در حال پیشرفت بوده و به طور جدی تر به دنیای عکاسی حرفه ای فکر می کنند. به وجود آوردن تعادل در تولید محصولی که برای چندین گروه کاربری قابل استفاده باشد ؛ کمی دشوار است و همواره خطر پیچیده شدن دوربین و از دست رفتن قابلیت استفاده از آن برای یک گروه از افراد را به وجود می آورد .

نمایندگی دوربین کانن

در دوربین کانن Canon EOS 800D این تعادل به خوبی رعایت شده است . حالت های راهنما و مود های عکاسی به صورت خودکار موجب می شوند تا عکاسان مبتدی و عکاسان مقطعی قادر باشند تا به آسانی از این دوربین استفاده کنند و هرگز نیازی به آگاهی از تکنیک های کار با دوربین برای آنها وجود نداشته باشد .

در سمت مقابل ؛ عکاسان در حال پیشرفت و کسانی که آموزش های عکاسی را پیگیری می کنند نیز امکانات بیشتری را برای کنترل حالت های نوردهی ؛ نور سنجی ؛ جبران نوردهی و سایر تکنیک های کار با دوربین را در اختیار خواهند داشت . این افراد زمانی که کار کردن با یک دوربین DSLR را فرا می گیرند ؛ به آسانی قادر خواهند بود تا تمامی کنترل های دوربین را در اختیار گرفته و در هر دو حالت عکاسی با ویزور و یا عکاسی در نمای زنده ؛ ویژگی ها و کنترل های دوربین را در دست بگیرند.

نمایندگی دوربین کانن

دکمه Q که به منو کنترل سریع دوربین نیز معروف می باشد ؛ تمام آنچه که برای تنظیمات یک عکس مورد نیاز است را در اختیار عکاس قرار می دهد و بدون اتلاف زمان در هنگام عکاسی , به فرد اجازه می دهد تا در سریعترین زمان ممکن , به تنظیمات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد .

مجددا باید به این نکته اشاره نمود که سیستم اتوفوکوس این دوربین از قدرت بسیار زیادی برخوردار است و در هر دو حالت ویزور یا عکاسی با نمای زنده به پیشبرد اهداف عکاس کمک بسیار زیادی می نماید .

عکاسانی که در حال پیشرفت در هنر عکاسی هستند , به مرور زمان به استفاده از لنز های حرفه ای تر نیاز پیدا می کنند و در اینجا دوربین کانن Canon EOS 800D به آنها امکان می دهد تا هر یک از لنز های حرفه ای ساخت کانن را به همراه این دوربین مورد استفاده قرار داده و تجربه ای متفاوت تر را از زمان های عکاسی کسب کنند.

نتیجه گیری :

دوربین های کانن در سری Rebel  , محصولاتی با کاربری آسان هستند و اگر چه لزوما بهترین دوربین های موجود در بازار به شمار آورده نمی شوند اما در هر صورت دوربین هایی توانمند با قیمت های رقابتی هستند.

دوربین کانن Canon EOS 800D یک دوربین DSLR نسبتا پیشرفته است که برای هر دو گروه کاربران در سطوح کاملا مبتدی و یا عکاسان در حال پیشرفت ؛ قابل استفاده می باشد . این دوربین دارای مود های خودکار متنوعی است و امکان عکاسی در محیط ها و سوژه های مختلف را به آسانی در اختیار عکاسان مبتدی قرار می دهد .

همچنین عکاسان در حال پیشرفت نیز امکانات قابل ملاحظه ای را برای در اختیار گرفتن  عملکرد  های دوربین در دست دارند و با فراگیری قوانین نوردهی ؛ فوکوس ؛ نورسنجی و وایت بالانس و .... قادر خواهند بود تا تمام عملکرد های حرفه ای کار با دوربین را در اختیار داشته باشند.

این دوربین قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت 1080 است و در این کیفیت با قابلیت اتوفوکوس تعقیب سوژه ، تصاویر شارپ با جزئیات نسبتا کامل را در اختیار عکاس قرارمی دهد . همچنین قابلیت اتصال با وای فای ؛ بلوتوث موجب می شود تا امکان اشتراک گذاری سریع تصاویر همیشه در دسترس عکاس باشد .

 

نمایندگی دوربین کانن

تعمیر دوربین کانن

۵
از ۵
۱۶ مشارکت کننده

نوشته های اخیر

دسته بندی ها