5 نکته بسیار مهم در عکاسی پرتره
 نمایندگی کانن
عکاسان مطرح ژانر پرتره 5 نکته برتر را به شما پیشنهاد می دهند که با رعایت آنها همواره می توانید عکس هایی فوق العاده را به ثبت برسانید .

همیشه این سئوال مطرح است که چگونه می توان یک عکس پرتره بسیار عالی را به ثبت رساند ؟
آیا برای تولید یک پرتره عالی به مقداری زیادی ادیت نرم افزاری نیاز است ؟آیا ژست و پوزیشن سوژه اهمیت زیادی دارد ؟چه عناصری در یک تصویر پرتره باید وجود داشته باشند ؟

1- سوژه خود را برجسته کنید .

در عکاسی پرتره سوژه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و عکاس همه تلاش خود را به کار می گیرد تا سوژه اصلی به نحوی برجسته تر از سایر عناصر موجود در صحنه دیده شود .
استفاده از یک پس زمینه ساده ؛ از بین بردن عمق میدان دید در عکس ؛ استفاده از لباس و گریم و آرایش و ایجاد کنتراست میان سوژه و محیط ؛ از جمله عواملی هستند که به برجسته تر شدن سوژه در قاب یک عکس پرتره کمک بسیار زیادی می کنند .

2 – ارتباط با چشم ها

چشم ها اصلی ترین عامل ایجاد روح در یک عکس هستند .شفاف و واضح دیده شدن چشمهای سوژه در درون یک عکس یکی از عوامل بسیار مهمی است
که قادر به جلب توجه بیننده به سمت سوژه اصلی درون عکس می باشد .

3 – نورپردازی صحیح

نحوه اعمال نور بر روی سوژه ؛ یکی از عوامل بسیار مهم در میزان تاثیرگذاری سوژه اصلی می باشد .تصمیم گیری در رابطه با انتخاب نوع نور ( طبیعی و مصنوعی ) روش استفاده از شکل دهنده ها و هدایت کننده های نور ( سافت باکس ها ؛ بارن دور ؛ بیوتی دیش ؛ چتر و … ) از جمله مهترین تصمیم گیری ها برای به وجود آوردن تاثیرات مختلف از یک عکس می باشند .

4 – روایت داستان

عکاسی پرتره ؛ لزوما روایت یک داستان در مورد یک شخصیت است .بنابراین همه چیز در صحنه و پس زمینه و محیط اطراف سوژه باید بیانگر یک حالت یا روایت گر یک داستان در رابطه با سوژه باشند . به همین دلیل تمامی عوامل موجود در کادر بندی و ترکیب بندی باید به دقت انتخاب شده و در خدمت مود یا حالت سوژه قرار بگیرند .

5 – از انتشار قطرات آب استفاده کنید .

زمانی که از اضافه کردن یک لایه به عناصر موجود در صحنه صحبت می شود ،استفاده از آب یکی از اصلی ترین گزینه ها خواهد بود . پراکنده شدن قطرات آب یکی از افکت های قدیمی در عکاسی پرتره است که هنوز هم کارکرد های خاص خود را ارایه می دهد .